Seminaria

„Frustracja, agresja i chaotyczne wybuchy złości u dzieci to reakcje, które powinny być poważnie traktowane przez dorosłych jako ważna informacja ze strony cierpiących dzieci. Być może będzie im ciężko rozszyfrować dziecięcy przekaz, ale jedno powinni wiedzieć: dzieci nie prowadzą żadnych gierek.”

Jesper Juul

SEMINARIA INSPIRUJĄCE FAMILYLAB

Familylab jest organizacją założoną przez Jespera Juula - duńskiego pedagoga i terapeutę, który przez ponad 40 lat swojej pracy z rodzinami zgromadził ogromne doświadczenie i wiedzę dotyczącą relacji pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Wiedzę tę zawarł w licznych książkach, m.in. „Twoje kompetentne dziecko”, „Nie z miłości”, „Agresja - nowe tabu” czy „Kryzys szkoły”. Seminarium inspirujące to 2 godzinne spotkanie, podczas którego trener przedstawia spojrzenie na dany temat opierając się na takich wartościach jak integralność, równa godność, autentyczność i odpowiedzialność osobista. inspiruje uczestników no nowego spojrzenia na tematy powiązane z wychowaniem, rodzicielstwem, poczuciem własnej wartości, ze stawianiem granic, z agresją, przewodnictwem w rodzinie, relacjami. Patronatem FundacjI Familylab Polska objęte są tylko seminaria prowadzone przez Trenerów, których profil znajduje się na stronie FAMILY LAB. Znajdą tam Państwo profil Magdaleny Syrówki oraz wszystkich współpracujących z nami trenerów =)

JESTEM OK TAKI, JAKI JESTEM

Seminarium dotyczące obszaru kluczowego dla rozwoju dziecka - poczucia własnej wartości. Poruszone są na nim takie kwestie, jak: jak odróżnić poczucie własnej wartości od pewności siebie, jak formułować komunikaty dostarczające dziecku bezcennych informacji na temat samego siebie, a także co w codziennym życiu może pomóc nam w dbaniu o siebie.DOROSŁY JAKO LATARNIA MORSKA

Seminarium jest próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób mądrze towarzyszyć dzieciom, aby być dla nich oparciem, a jednocześnie działać z poszanowaniem ich godności. Seminarium może skłonić Państwa do refleksji nad tym, jakie wartości chcieliby Państwo zaszczepić w dzieciach. Podobnie jak w przypadku wszystkich seminariów Familylab, uwaga zwrócona będzie na nas – dorosłych. Spotkanie może być okazją do zastanowienia się nad tym, do czego jesteśmy potrzebni dzieciom, co cennego możemy wnieść w ich życie, a czego lepiej unikać, żeby im nie zaszkodzić.

SZTUKA MÓWIENIA "NIE" Z CZYSTYM SUMIENIEM

Seminarium o tym, co stoi za „nie” i jak mówić je z czystym sumieniem, a przy tym nie krzywdzić innych, jak usłyszeć „nie” dziecka jako ważny komunikat o nim samym i umieć go przyjąć.

AGRESJA - NIEBEZPIECZNE TABU

Seminarium o rozumieniu agresji, która jest główną siłą napędową rozwoju a także o odróżnieniu jej od złości i od przemocy.